Olen viimasel ajal lähtunud elus lihtsast põhimõttest – järgne oma uudishimule. Inimesed, nende lood ja mõttelend pakuvad tohutult palju avastamisrõõmu. Inimene on avastamist ja uurimist väärt. See, kuidas ta tegutseb, mida elus oluliseks peab või kuidas tema ideed vormuvad teistele nähtavaks. Loomine, loomisjõud – ja vabadus. Minu uudishimu viib koos kaasteelise Indrek Maripuuga nende inimesteni, kelle loomemaailm meid uudishimulikuks teeb.

 “Sähvatus” on podcast, kus räägime juhtide, loovisikute, uuendajate ja visionääridega nende loovprotsessist, kuidas nad teevad seda, mida teevad. Kuidas nad tunnevad ära oma sähvatused mingi lahenduse, idee või inspiratsioonihetke näol. Teeme juttu nii kogemustest, uudishimust, inspiratsioonist, uute ideede leidmisest, loomingust kui ka hirmust ja segadusest selle protsessi jooksul. Saatejuhid on Piret Jeedas ja Indrek Maripuu. Uus episood iga kuu teisel teisipäeval.

Esimese saate külaline on Reet Aus, kes ise ütleb, et ta on paduroheline. Enamuste jaoks on ta aga tuntud moedisainer ja ettevõtja. Siin saates avab Reet oma loomeprotsessi telgitaguseid. Muuhulgas saad teada, miks on oluline distsipliin, miks hinnata ebaõnnestumist ja milline väljakutse ootab teda Indias!

Teise saate külaline on ajuteadlane Jaan Aru, kes on olnud üle kümne aasta uudishimulik, kuidas meie aju töötab ja õpib. Jaan ise ütleb, et oma valdkonnani jõudis seetõttu, et teda “huvitavad suured küsimused. Võib olla seetõttu, et ma ise olen väikene mees”. Jaan kutsub aju treenima, süvenema ja pingutama, sest “loovus vajab tohutut järjekindlust ja distsipliini”. Kutsub mõtisklema, kuidas tänane nutiseadmetes rändamine meie mõtlemist ja õppimist mõjutab. Keskendunult kuulates saad teada, miks ta vihkab voltimist.

Kolmanda saate külalised on  Jalmar ja Sandra Vabarna, kelle ansambel Trad.Attack! on Eesti muusikamaastiku korralikult pea peale pööranud. Nad on paljudest ideedest pakatav loometiim, kes avastavad ringi reisides huvitavaid ja uusi külge muusikas nii, et endal oleks ka huvitav. Võimalus heita pilk muusikamaailma telgitagustesse: saad teada, kuidas nad häälestuvad enne kontserti, mis toimub loomelaagris tegelikult, kuidas sünnivad lood ja mis neid Ibizzal’e viib?
Vaata, mida Sina vestlusest kuuled ja poeta mõni küsimus või Sind kõnetanud tsitaat kommentaaridesse.