Sähvatus on podcast, kus räägime juhtide, loovisikute, uuendajate ja visionääridega nende loovprotsessist, kuidas nad teevad seda, mida teevad. Kuidas nad tunnevad ära oma sähvatused mingi lahenduse, idee või inspiratsioonihetke näol. Teeme juttu nii kogemustest, uudishimust, inspiratsioonist, uute ideede leidmisest, loomingust kui ka hirmust ja segadusest selle protsessi jooksul. Saatejuhid on Piret Jeedas (www.ruumiloomine.ee) ja Indrek Maripuu (www.loovusait.ee).

Uus episood iga kuu teisel teisipäeval. Oleme leitavad nii Soundcloudi’s kui ka Spotify‘s.

Episood #18: koolijuhid Kadi Kreis ja Marjeta Venno

Päevad, kus pisut enam halli, sobivad mõtisklusteks, mida ajendavad küsimused “miks” või “kuidas”. Just need kaks küsimust on sisemiseks kompassiks kahele koolijuhile. Kadi Kreis Tartu Kunstikoolist ja Marjeta Venno ProTerast veavad eest uuendusi, teevad omavahel piireületavat koostööd, koguvad inspiratsiooni peatusi tehes. Uuenduste elluviimiseks on vaja tahet, usku sellesse, mida tehakse ja julgust loobuda kontrollist.  Muuseas selgub vestlusest, mis on kõige loomingulisem tegevus üldse :-).
# tartukunstikool, #protera #tera

Episood #17: Aivar Roop, NufNuf

Astusime ühel kenal päikesepaistelisel hommikul NufNuf kauplusesse ja leidsime sealt eest tegusa Aivar Roop’ i, kelle hobist on täna välja kasvamas maailmavallutusplaanidega äri. Lemmikloomatoodete loomise maailm on põnev, sest mängu tulevad nii loomade anatoomia, kullaväärtusega kliendi tagasiside kui ka nõudliku milleeniumipõlvkonna ootused. Saad teada, kui süsteemse tootearenduse ja ideede talletamise süsteemi on Aivar oma ettevõttes loonud, milleks kasutatakse moodboard’i, kes kuuluvad tema loometiimi, miks Aivar pardaajakirjast lehti välja tõmbab ja analüüsib tundide viisi oma valdkonna 2000 ettevõtet.

#nufnuf

Episood #16: Madis Laas – Creative Union

Augustis oleme külas Creative Unioni ühel rajajal Madis Laasil. Creative Union on orgaaniliselt kasvanud reklaami- ja turundusfirmade kogumik, mis sai alguse 25 aastat tagasi. Gruppi kuuluvad teiste seas Kontuur Leo Burnett, Newton Marketing, Identity, Vurr Digital, Royal Service jt. Kuulete sellest, miks ja kuidas Madis oma ettevõttes juhtimise üle andis, kuidas ta näeb, et eri valdkonnad üha enam segunevad, kuidas tekib innovatsioon, mis roll on frustratsioonil, julgusel ja haavatavusel uue loomisel.

#creativeunion #ruumiloomine #loovusait

Episood #15: Janeck Uibo – Edasi.org

Suvises saates tervitab meid Janeck Uibo, kes on innustava ja hariva vastuvoolu kulgeva ajakirja Edasi eestvedaja. Mis juhtub siis, kui pudistad välja mõtte Eesti parima ajakirja loomisest? Kuuled sellest, kuidas sel teekonnal on kohtutud enesekindluse ja julgusega, pingutamise ja hirmude ületamisega, endale aja võtmisega ja kasulik olemise tundega. Muidugi tuleb jutuks ideede leidmine, elluviimine ja arendamine laiemalt: näiteks sellest, miks mõned ideed sarnanevad ratasteta autodele ja mida teha kui selliste ideedega kohtud.

#edasi #podcast #janeckuibo

Episood 14: Inga Talvis – Jaago käsitöötalu Kuristal

Seekord oleme tulnud külla Inga Talvisele, Jaago elustiilitallu Kurista külas. See on käsitöiste elamuste, isetegemise koht ja ühe armsa karuvabriku pesa.  Linnulaulu taustal saame teada, millised on tema rutiinid loominguliste käikude läbimõtlemiseks, mis juhtub päeval head kohvi juues, miks on oluline lasta tekstil magada ja jätab sulle mõtisklemiseks küsimuse: kui homme oleks tsirkus, siis millega sina esineksid?

#jaagokästöötalu

Episood #13: Aivar Kuusk – Siidrifarm ja Kuusk

Aivar Kuusk on sündmustelooja ja Siidrifarmi hing, kes hindab elamuste loomist maal ja ütleb mõnikord ehk liialtki joviaalselt, et “küll kõike saab!”. Aivaril värvikatest lugudes juba puudu ei tule: Hiina kõige kõvem kulturnik, vitaalne onu Martin, kultuuripärmi ettepanek metsikule pärmile – need on kõik teda ühel või teisel moel mõjutanud. Kuula ja saa teada, kuidas sündis tema päris esimene siider, millised ideed sünnivad vannis ja kui tähtis on meeskonnatöö, et pöörasus ja ratsionaalsus kokku saaks.

#loovus #loovusait #ruumiloomine #kuusk # siidrifarm #podcast #sähvatus

Episood #12 Mida me oleme avastanud? Pisut kokkuvõtteid. Indrek Maripuu ja Piret Jeedas

Seekordses saates ei olegi külalisi. Indrek ja Piret teevad hoopis vahekokkuvõtte sellest, mida nad oma külalistelt on aasta jooksul õppinud, mis mustreid märganud ja seoseid loonud. Kui sa pole aasta jooksul meid kuulama sattunud ja see on esimene kokkupuude, siis ole lahke – lühike ja tuumakas kokkuvõte esimesest üheteistkümnest episoodist on siin :-).

#ruumiloomine #loovusait #podcast #sähvatus #loovus

Episood #11 – Stella Soomlais 

Stella on nahadisainer, keda ajab hommikul tööle soov luua atmosfäär, kus kaaslased armastaksid töötada, kuhu sõbrad ja kliendid tahaksid naasta ja mis ei rikastuks keskkonna arvelt. Tema eesmärk on tõestada, et nahastuudiot saab pidada vastutustundlikul ja innovaatilisel moel. Imetlusväärse sihikindlusega ja söakusega on ta teostanud eduka transformatsiooni üksikdisainerist ettevõtteni, kus töötab tosin töötajat. Räägime sellest teekonnast, ideede leidmisest, meeskonna juhtimisest ja kõigest mis sinna vahele jääb :-).

#stellasoomlais #stellasoomlaisdesign #ruumiloomine #loovusait

Episood #10 – Contra

Sähvatuse kümnenda episoodi külaline on luuletaja, “hullumeelne” jooksja, peastarvutaja ja tõlkija, kes on varsti tõenäoliselt kuulsam Lätis – Margus Konnula ehk Contra.
“Tahtmine kirjutada oli mul juba lapsepõlvest peale,” sõnab ta muhedas võro keeles, olles kirjutanud enam kui 6000 luuletust.
Saame teada, mis sünnib joostes, mis keeles sünnivad tema sähvatused ning kas inspiratsiooni saab kunstlikult esile kutsuda.

#contra

Episood #9 Magnus Lužkov – Optimist Creative

Sähvatuse üheksanda episoodi külaline on kaks aastat järjest Eesti parimaks reklaamiagentuuriks valitud Optimisti asutaja ja juht Magnus Lužkov.

Magnus on brändiusku, ta ütleb, et hinnatud brändid võidavad südameid, sest nad annavad selleks põhjust. Mõni põhjus paneb käsi plaksutama, mõni naeru lagistama või liigutuspisarat poetama. See põhjus võib olla seotud toote või teenusega, mida bränd pakub, aga ei pruugi.

Räägime temaga sellest, kuidas tal on õnnestunud kümne aastaga nullist üles ehitada agentuur, mis loob brände nii edukalt, et on ise kasvanud Eesti parimaks agentuuriks.

#optimist #optimistcreative

Episood #8 Kriss Eglite – New Vintage By Kris

Kriss Eglite on enesekindel ja loomingulist vabadust nautiv ehtebrändi New Vintage by Kriss disainer. Vestleme otse tema loomingu keskel reeglite rikkumisest, klientide leidmisest, kõhklemisest ja sellest, kui oluline oma loomingut maailmaga jagada.

#nvbyk #loovusait #ruumiloomine #sahvatus #podcast

Episood #4 Helen Sildna – Tallinn Music Week / Shiftworks

Helen Sildna on julge, uudishimulik ja väsimatu Tallinn Music Week eestvedaja juba viimased 10 aastat. Uurime, mida tähendab ühe festivali korraldamine, kus esineb 262 artisti 35- riigist, üle saja erinevas toimumiskohas üle Tallinna. Räägime temaga sellise suure festivali korraldamisest, meeskonna juhtimisest, festivali ja ühiskonna seostest ning loomulikult loomeprotessist selle kõige taga.

#helensildna, #tmw, #shiftworks

Episood #2 Jaan Aru 

Jaan Aru on ajuteadlane, kes on olnud üle kümne aasta uudishimulik, kuidas meie aju töötab ja õpib. Jaan ise ütleb, et oma valdkonnani jõudis seetõttu, et teda “huvitavad suured küsimused. Võib olla seetõttu, et ma ise olen väikene mees”. Jaan kutsub aju treenima, süvenema ja pingutama, sest “loovus vajab tohutut järjekindlust ja distsipliini”. Kutsub mõtisklema, kuidas tänane nutiseadmetes rändamine meie mõtlemist ja õppimist mõjutab. Keskendunult kuulates saad teada, miks ta vihkab voltimist.

Episood #1 Reet Aus

Reet Aus ise ütleb, et ta on paduroheline. Enamuste jaoks on ta aga tuntud moedisainer ja ettevõtja. Siin saates avab Reet oma loomeprotsessi telgitaguseid. Muuhulgas saad teada, miks on oluline distsipliin, miks hinnata ebaõnnestumist ja milline väljakutse ootab teda Indias!