Ruumilooja ülesanne on olla toeks, suunajaks ja inspireerijaks. Teinekord külvata õige pisut kaost esitades ärritav küsimus, segadusttekitav perspektiiv või andes ebamäärane ülesanne. Ent tal on ka oskus luua turvaline ruum, kus kaosest hakkab pisitasa esile kerkima kord. Seda kõike kannab hea kavatsus ja soov aidata luues ruumi sellele, mis on tõeliselt tähenduslik.

Kui su laual on mõni hea idee, pakiline probleem või küsimus ning soovid kaasamõtlejat, kutsu mind kohvile või endale külla. Vestleme ja uurime, mil moel saame teineteisele kasulikud olla. Head küsimused või teine vaatenurk võivad luua ruumi millegi uue sünniks.

Piret Jeedas
piret@ruumiloomine.ee

Ruumi Loomine OÜ
Tamme 17-5
+3725292242

Mõni rida endast

Olen uudishimulik avastaja, kes uurib inimeseks olemist, õppimise olemust ja loovat enesekindlust, harjutab protsessijuhtimise kunsti ning arendab endas tulevike kujundamise võimet. Õpidisainer, kaasamispraktik ja protsessijuht.
Minu elu mõjutas töökogemus loomeettevõttes Hollandis ning sellele järgnenud enda avastamise aeg vabatahtlikuna Kanadas. Eestisse naastes asusin teadlikult oma elu ettevõtmise rännakule ja otsustasin teha vaid südamelähedasi asju. Kodanikuühendus Ruumiloojad on pühendunud kaasava juhtimise edendamisele Eestis.
Mind paeluvad haridusuuendused ja innovatsiooniga seotud küsimused, mistõttu lõin koos partneritega koostööprojekti MoveMakers: Co-Creating New Ways of Learning, mille sihiks on koosluua uusi lähenemisi täiskasvanuhariduses.

Võimalusel täiendan end välismaal. Nii on mul olnud võimalus õppida maailma juhtivate mõtlejate ja tegutsejate käe all:

Unfolding Understanding: Making Worlds with Dialogue, 2022, Aftab Omer, Meridian University 

Working with Complexity Inside Out, 2022, Chris Corrigan, Caitlin Frost, Harvest Moon Consulting

Experience Design training, 2021, Andy Sontag (Kaospilot)

Designing & Facilitating Learning Spaces, 2021, Simon Kavanagh (Kaospilot)

System Convening, 2020, Etienne & Beverly Wenger-Trayner

Transition Design, 2018,  Schumacher College, UK,  (Terry Irwin, Gideon Kossoff, Cameron Tonkinwise, Cheryl Dahle)

Design_Lab Orissa, 2014, India, Index, (Sille Askefrø Bjørn/ Heidi Lyng), www.designlab.ee

Shambhala Authentic Leadership Program, Holland, 2013, The Change Lab (Adam Kahane)

Leading and Learning for Sustainability, Pariis, 2010, (Peter Senge)

Presencing: Collective Leadership for Profound Innovation and Change, Saksamaa, 2009 (Otto Scharmer)

Ruumiloojate ring

Projekti olemusest lähtuvalt teen koostööd erinevate koolitajate ja praktikutega: Setomaa Valdade Liidu eestvedaja ja ettevõtja Margus Timmo,  avatud ruumi praktik ja loodusemees Robert Oetjen, visualiseerija Kati Orav, disainihuviline Diana Tamm, hariduse edendaja Triin Noorkõiv. Ja muidugi ruumiloojad maailma eri paigust:  Jan Hein Nielsen/Taani, Chris Corrigan/Kanada, David Jul/Taani, Anne Madsen ja James Ede/Status Flow/Taani, Peter Hofmann/Austria.